InLOT podczas II Festiwalu Dyni na Kujawach

20 października br. uczestniczyliśmy w II Festiwalu Dyni na Kujawach. Oprócz dyniowych inspiracji, turyści i kuracjusze mogli dowiedzieć się o atrakcjach turystycznych Inowrocławia i Kujaw Zachodnich oraz poznać ofertę członków naszego stowarzyszenia 🙂  

21 października 2016|

Warsztaty aktywnego siedzenia. 3 listopada w „Solanki” Medical SPA!

Dokuczają Ci bóle pleców? Ciężko Tobie przetrwać dzień przy biurku? Wstajesz z krzesła i wszystkie kości oraz stawy trzeszczą? W czasie podróży samochodem odczuwasz bóle kręgosłupa? 3 listopada (czwartek) o godz. 18.30 przyjdź na bezpłatne „Spotkanie ze zdrowiem” w Sali Kryształowej „Solanki” Medical SPA, a dowiesz się co robić by Twój kręgosłup był w […]

21 października 2016|

Taras widokowy na tężni będzie zamknięty

Wraz z początkiem listopada taras na koronie inowrocławskiej tężni będzie zamknięty. Nadal jednak będzie można korzystać z inhalacji przy obiekcie, solanka spływa po gałązkach tarniny do pierwszych mrozów, gdy temperatura osiągnie wartość ujemną. Wszystkich zachęcamy do korzystania z tarasu przez ostatnie dni października, kolejna taka okazja dopiero w przyszłym roku 😉

19 października 2016|

Przed nami II Festiwal Dyni na Kujawach

Już jutro, 20 października, w inowrocławskiej pijalni wód odbędzie się II Festiwal Dyni na Kujawach.
Podobnie jak przed rokiem organizatorzy (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Kujawskie Centrum Kultury oraz Pijalnia Wód – Palmiarnia „Inowrocławianka”)  przygotowali program z licznymi atrakcjami tj.:
• degustacja potraw i przetworów z dyni,
• carvingowe fantazje zaklęte nie tylko w dyni,
• kujawskie przysmaki z naszej […]

19 października 2016|

Imieniny Patronki Inowrocławia – ciekawostki o Jadwidze Andegaweńskiej

15 października patronka naszego miasta obchodzi swoje święto. Z okazji imienin Jadwigi przedstawiamy kilka faktów i ciekawostek z życia Królowej Jadwigi.

Królowa Jadwiga w Inowrocławiu…
Jadwiga z rodu Andegawenów stała się patronką Inowrocławia za sprawą uchwały podjętej przez Radę Miejską w listopadzie 2007 roku. Od 1919 roku główna ulica Inowrocławia nosi nazwę Królowej Jadwigi. W 1983 […]

14 października 2016|