Park Solankowy ma powierzchnię około 85 hektarów i mieszczą się tu wszystkie obiekty uzdrowiskowe i sanatoria, tężnia, muszla koncertowa i tereny rekreacyjne, w tym m. in. korty tenisowe, park linowy, siłownia terenowa dla dorosłych i plac zabaw dla dzieci, minigolf i stoliki do gry w szachy. Na skraju parku jest także niedawno wyremontowany Teatr Letni z ławkami dla 1500 widzów.

Tężnia jest zasilana solanką spływającą po gałązkach tarniny i dzięki temu ostatecznie odparowuje. W ten sposób wokół inhalatorium tworzy się aerozol służący profilaktyce i wspomaganiu leczenia schorzeń górnych dróg oddechowych, chorób tarczycy, schorzeń alergicznych skóry, obniżaniu poziomu ciśnienia tętniczego. Wytwarzaniu aerozolu solankowego sprzyja także kształt tężni – połączone wieloboki o długości 320 m.

Solankowe Trasy Rekreacyjne, czyli doskonałe warunki do jazdy na rowerze i nordic walking w Parku Solankowym.

Inowrocławskie uzdrowisko jest uznawane za jedno z najważniejszych w kraju. Szeroki wachlarz usług sanatoryjnych i ich wysoki standard sprawiają, że corocznie Inowrocław gości ponad 34 tysiące kuracjuszy. Głównymi profilami leczniczymi inowrocławskiego uzdrowiska są: choroby układu krążenia i ruchu, w tym stany zwyrodnieniowe, urazowe i zapalne, choroby kręgosłupa, układów oddechowego i pokarmowego. Sanatoria oferują pacjentom kilkadziesiąt rodzajów zabiegów leczniczych, m.in. masaże i kąpiele różnego typu, zabiegi w kriokomorze. Poza leczeniem typowo sanatoryjnym organizowane są tu pobyty profilaktyczne, rehabilitacyjne, odchudzające i rekreacyjne oraz weekendowe.

źródło: inowroclaw.pl

InLOT, Informacja Turystyczna

ul. Królowej Jadwigi 3

88-100 Inowrocław

 

phone ico  tel.: 52 355 53 71

mail ico  biuro@inlot.pl

 

Godziny pracy:

pon-pt: 9:00-17:00

soboty: 9:00-13:00

InLOT dla Biznesu

Poszukujesz prestrzeni konferencyjnej dla dużej grupy? A może planujesz kameralne spotkanie biznesowe lub chcesz zorganizować szkolenie? 

DOBRZE TRAFIŁEŚ.  Pomożemy Ci zorganizować przestrzeń, nocleg i wyżywienie. Zapewnimy sprzęt multimedialny niezbędny do poprowadzenia prezentacji. Uatrakcyjnimy czas rezezrwując pobyt w Spa, organizując wieczorny bankiet lub kolację.

Utrzymując stały kontakt z administatorami bazy noclegowej, obiektami konferencyjnymi i gastronomicznymi, jesteśmy w stanie w sprawny sposób pomóc w organizacji jednodniowego lub dłużsego pobytu.