Kujawsko-pomorska część Szlaku Piastowskiego będzie promować się przez nowy film. Zawiera on zdjęcia obiektów wpisanych na historyczny szlak. Ujęcia wykonane są z lotu ptaka, co pozwala poznać atrakcje turystyczne z ciekawej perspektywy.

Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna od początku 2017 roku jest koordynatorem Szlaku Piastowskiego w naszym województwie. Dodatkowo InLOT startuje w otwartych konkursach ofert ogłoszonych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Ostatni projekt pozwolił na stworzenie narzędzi promocyjnych Szlaku Piastowskiego, w wyniku którego powstał film promocyjny. Lada dzień pojawią się również foldery, w których zawarte są krótkie opisy obiektów Szlaku Piastowskiego na terenie naszego województwa.  Nad Szlakiem Piastowskim pracujemy już od 2016 roku. Bierzemy udział w Radach Programowo-Naukowych, spotkaniach i konferencjach. Pod koniec 2016 roku udało nam się wpisać na Szlak Piastowski inowrocławską farę, a jako obiekty towarzyszące – fragment murów obronnych znajdujący się przy ul. Kilińskiego oraz makietę Klasztoru Franciszkanów. Zależy nam, aby bogactwo historyczne Inowrocławia zostało zauważone przez turystów z całego kraju.

Szlak Piastowski rozciąga się na dwa województwa – wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Stworzone materiały pod hasłem „Poznaj Szlak Piastowski w województwie kujawsko-pomorskim” mają za zadanie zwrócić uwagę, że historia piastowska Polski ma swoje korzenie również na terenie naszego województwa.

Views All Time
190
Views Today
1