Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna uczestniczyła w wojewódzkiej akcji „W Konstelacje po wakacjach”, która miała na celu przedłużenie sezonu turystycznego i umożliwienie mieszkańcom naszego województwa poznanie okolic.

W ramach akcji Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna zorganizowała 9 września przyjezdnej grupie z Tucholi zwiedzanie Inowrocławia, Askakulis i Pakości. W naszym mieście grupa zwiedziła wystawę solnictwa, Rynek z pomnikiem Królowej Jadwigi, dwa cenne zabytki znajdujące się na Szlaku Piastowskim – Bazylikę Mniejszą i inowrocławską farę. Wycieczka zobaczyła też pozostałości murów obronnych i makietę Klasztoru Franciszkanów. Po historii nadszedł czas na chwilę odpoczynku w Parku Solankowym i przy inowrocławskiej tężni. Odwiedzający przejechali następnie do Askaukalis, gdzie poznali bogatą historię tego miejsca, sięgającą czasów Ptolemeusza.  Kolejnym punktem wycieczki była Pakość – miejscowość z Parkiem Kulturowym Kalwarią Pakoską oraz kościołem Św. Bonawentury, wpisanego na Szlak Piastowski.

Z rewizytą wycieczka z Inowrocławia pojechała 16 września. Grupa wybrała się w Bory Tucholskie. W  Górniczej Wiosce w miejscowości Piła Młyn uczestnicy poznali historię kopani węgla znajdującej się w środku lasu. Ogromne emocje wzbudziła wizyta w Raciążu, gdzie na własne oczy inowrocławianie zobaczyli destrukcyjną siłę natury. Następnym punktem było zwiedzanie Tucholi z przewodnikiem. Natomiast w Muzeum Borów Tucholskich uczestnicy wycieczki mieli okazję własnoręcznie zrobić masło.

Na koniec wycieczek każdy uczestnik otrzymał upominek – kalejdoskop symbolizujący turystyczną markę województwa, którą wspólnie tworzymy – Konstelacje dobrych miejsc.

Przychód z wycieczek przeznaczony został na pomoc osobom z naszego województwa dotkniętych nawałnicą. Akcja współfinansowana była ze środków Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej i  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Views All Time
235
Views Today
1